Dřevěný skleník PULCHERlNl je pro svůj vzhled a použitý materiál určen jako alternativa ke skleníkům z kovových materiálů. Lze jej využít pro pěstování s celoročním provozem a vzhledem k jeho výšce do něj můžeme zasadit i malé stromy nebo keře, například meruňku, angrešt, ….

Dřevěný skleník se vyznačuje vysokou pevností a proto je vhodný i do horských oblastí. Konstrukce je vyrobena z modřínového dřeva, které má uvnitř vysoký obsah pryskyřic a je napuštěné směsí přírodních jedlých olejů. Takto ošetřené dřevo nám zaručuje absolutní nezávadnost a velmi dobrou odolnost proti povětrnostním vlivům a vodě. Přírodní olej netvoří jen povrchovou vrstvu ale absorbuje se do hloubky materiálu. Samozřejmě neexistuje žádný nátěr na dřevo, který by dlouhodobě odolal povětrnostním vlivům. Dříve či později dojde bez dalšího ošetření k  vymývání nátěru a proto, pokud chceme zachovat jeho vlastnosti, musíme dřevo tímto olejem znovu ošetřit. Jedná se hlavně o dřevěné prvky exteriéru. Ovšem i bez takového ošetření nedojde k porušení konstrukce ale začne docházet k oxidaci povrchu modřínového dřeva (vytvoří se tenká šedá vrstva, která tvoří přirozenou ochranu a proto má modřínové dřevo životnost i několik desítek let – toto můžeme v praxi vidět například u dřevěných šindelů).

Hlavními výhodami dřevěné konstrukce skleníku jsou vzhled, pevnost a vynikající izolační vlastnosti dřeva. U dřevěná konstrukce nedochází k tepelným mostům a v zimních měsících na dřevu nekondenzuje voda. Díky tomu uvnitř skleníku nevzniká na konstrukci námraza. To je jeden z důvodů, proč dřevěná konstrukce uvnitř nezačne hnít.